اجتماعی

راهکار وزارت بهداشت برای حذف دلالان از گردشگری سلامت/ استقرار نخستین رایزن سلامت در بغداد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر باتوجه به اینکه تاسیس مراکز گردشگری با بروکراسی روبرو است و نیاز به هماهنگی بین وزارتخانه‌های بهداشت، خارجه و گردشگری دارد، برنامه وزارت بهداشت برای تسهیل ورود گردشگران سلامت به کشور چیست؟ اظهار کرد: سیاست وزارت بهداشت این است که بتواند گردشگری سلامت را تقویت کند. ما به هر یک از مراکز بخش خصوصی که بخواهند به حوزه گردشگری سلامت ورود کنند مجوز می‌دهیم و به دنبال این هستیم که بهترین امکانات درمانی را به گردشگران سلامت ارائه کنیم. در این راستا جلسات منظمی با سایر وزارتخانه‌ها برگزار و هماهنگی‌ها انجام می‌شود و اخیرا اختیار صدور مجوز مرکز گردشگری به وزارت بهداشت تفویض شده است.

وی همچنین درباره دلال‌های حوزه گردشگری سلامت افزود: برخی افراد با سوءاستفاده، افرادی را که قصد ورود به ایران برای درمان را داشتند، گمراه می‌کردند و گردشگران سلامت، درمان مناسبی دریافت نمی‌کردند که باعث نارضایتی آن‌ها می‌شد برای رفع این مشکل، ما رایزن سلامت را با هماهنگی با وزیر امور خارجه به تصویب رساندیم تا بتوانیم امور مربوط به ورود گردشگران سلامت به ایران را از طریق وزارت امور خارجه انجام دهیم.

عراقی‌ها و افغانستانی‌ها بیشترین گردشگران سلامت در ایران/ ارزآوری یک میلیارد دلاری گردشگران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: نخستین سفارتی که این کار را انجام خواهد داد سفارت ایران در بغداد است و افرادی که قصد دارند خدمات درمانی را در ایران دریافت کنند می‌توانند با این رایزن سلامت مرتبط شوند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا