اجتماعی

عراقی‌ها و افغانستانی‌ها بیشترین گردشگران سلامت در ایران/ ارزآوری یک میلیارد دلاری گردشگران

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه هفدمین نمایشگاه گردشگری ایران در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در حوزه گردشگری سلامت به نمایش گذاشته شده است‌. باتوجه به سیاست‌های رییس جمهور و همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه، یکی از مطالبی که مورد نظر ماست توسعه گردشگری سلامت است.

وی افزود: در زمان شروع دولت تنها 130 مرکز مجوز گردشگری سلامت را داشته‌اند اما الان این آمار به 280 مرکز رسیده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را دارد، مردم کشورهای همسایه تمایل دارند برای درمان به کشور ما مراجعه کنند.

عین‌اللهی بیان کرد: بیشترین مراجعات امروزه از کشورهایی مانند عراق و افغانستان داریم و از 64 ملیت گوناگون یک میلیون و 200 هزار گردشگر سلامت در سال گذشته به کشور مراجعه کرده‌اند.

وی درباره میزان ارزآوری گردشگری سلامت نیز گفت: سالانه یک میلیادر دلار ارزآوری از طریق گردشگری سلامت وارد کشور می‌شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: 10 کشور شامل عراق، افغانستان، پاکستان، عمان، بحرین، ارمنستان، تاجیکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس بیشترین مراجعه را بابت گردشگری سلامت به کشور دارند.

استان فارس ستون استوار گردشگری سلامت ایران است

وی خاطرنشان کرد: 20 درصد کل گردشگرانی که به ایران می‌آیند گردشگر سلامت هستند و امیدواریم با همکاری بسیار خوبی که بین وزارت بهداشت و گردشگری وجود دارد بتوانیم شاهد رونق بیشتر این موضوع در سال‌های آینده باشیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا