اجتماعی

چالش‌های رگولاتوری "استارتاپ‌های گردشگری" در ایران/ چرا "استارتاپ‌های گردشگری" با تنوع مجوزها درگیرند؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رویداد سرمایه‌گذاری بر کسب و کارهای بذری و پیش بذری حوزه گردشگری در مجموعه سلام صد استارتاپ برگزار شد.

در بخشی از این رویداد فناورانه، پنل بررسی چالش‌ها و مشکلات اکوسیستم گردشگری کشور با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد.

حسین اسلامی یکی از کارشناسان حوزه گردشگری اظهار کرد: امروز استارتاپ‌ها تحول بزرگی ایجاد کردند به عنوان مثال 10 سال پیش برای دریافت یک بلیط دردسرهای زیاد داشتیم اما امروز این مشکل حل شده است یا در بحث اقامت‌ها استارتاپ‌ها تحول زیادی ایجاد کردند.

اسلامی تصریح کرد: در گذشته سفر به شهرهای مشهد و شمال مطرح بود اما امروز اینطور نیست. در موضوع گردشگری خارجی نیز بحث‌های رگولاتوری و اقتصادی بایستی خارج از چارچوب‌های استارتاپی به آن رسیدگی شود.

وحید شمشیران تأکید کرد: ما در حوزه گردشگری با معضل آمار مواجه هستیم تا با استفاده از داده‌ها و آمار بتوانیم بر روی آنها تحلیل کنیم. تنوع قوانین، محدودیت‌ها، زیرساخت‌های این حوزه از جمله مشکلات حوزه گردشگری است. گردشگری پایدار و محیط زیست از دیگر معضل هوایی بود که شمشیریان به آن اشاره کرد.

میرجوادی از دیگر کارشناسان حاضر در این پنل گفت: تکمیل زنجیره محصولات بسیار مهم است و صرفاً بلیط مطرح نیست بلکه مسائل زیادی از جمله ویزا و دیتا آنالیز و … از جمله مسئله‌های مهم ما است و باید به آنها توجه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید کل اکوسیستم از صرافی و بیمه و خدمات فروش بلیط به درستی به یکدیگر متصل شوند و ارزش افزوده زیادی را ایجاد کنند.‌

میرجوادی گفت: استارتاپ‌های حوزه گردشگری به تعداد انگشتان دو دست نیست و مابقی نیز هم مسیر را طی می‌کنند. امروز فروش بلیط‌های مسافرتی بیشترین سود را دارند و به همین خاطر می‌گوییم که زنجیره محصولات و خدمات شکل نگرفته است.

مرتضی دانش از دیگر شرکت‌کنندگان حاضر در پنل گفت: اکوسیستم گردشگری در ایران هنوز جای کار زیادی دارد. OTA در 10 سال گذشته جای خود را باز کرده است.

وی گفت: فعالان حوزه گردشگری هیچگاه در کنار یکدیگر نبوده‌اند بلکه روبه‌روی یکدیگر ایستاده‌اند. بایستی مراکز نوآوری در حوزه گردشگری شکل بگیرد و اینکار نیز بایستی به دست استارتاپ‌ها باشد.

شناسایی 100 چالش بحران‌ساز در صنعت گردشگری ایران/ ارزان‌سازی سفر باید اولویت باشد

دانش تأکید کرد: در موضوع رگولاتوری، استارتاپ‌های حوزه گردشگری از وزارتخانه‌‌های زیادی از جمله وزارت راه، گردشگری، وزارت ارشاد، ICT، وزارت بهداشت و … مجوز بگیرد. امروز علی‌بابا از 67 جای مختلف مجوز دریافت کرده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا