ورزشی

یک تیر و 2 نشان در بیشکک؛ آرش یوشیدا به دنبال سهمیه المپیک

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از معرفی 20 کشتی‌گیر شرکت‌کننده ژاپن در مسابقات قهرمانی آسیا، چهره نمایندگان این کشور در مسابقات گزینشی آسیایی نیز مشخص شد.

برای تیم کشتی آزاد ژاپن در مسابقات جهانی 2023 بلگراد ری هیگوچی با مدال نقره در وزن 57 کیلوگرم سهمیه المپیک گرفت و دیگر سهمیه این تیم را هم دایچی تاکاتانی در وزن 74 کیلوگرم با کسب مدال برنز جهان به دست آوردند. این تیم در چهار وزن 65، 86، 97 و 125 کیلوگرم در گزینشی آسیایی به دنبال کسب سهمیه است که در این چهار وزنی که ژاپنی‌ها در آن حضور دارند، ما تنها در 97 کیلوگرم سهمیه نگرفتیم که امیرعلی آذرپیرا در بیشکک به دنبال کسب سهمیه است.

مشخص شدن 20 کشتی‌گیر ژاپن در مسابقات قهرمانی آسیا

در کشتی فرنگی نیز ژاپنی‌ها در چهار وزن به سهمیه نرسیدند و کنیچیرو فومیتا در 60 کیلوگرم با نقره جهانی بلگراد و نائو کوزاکا در 77 کیلوگرم که موفق به شکست محمدعلی گرایی شده بود، تنها نفراتی بودند که سهمیه المپیک را کسب کردند.

ژاپنی‌ها در بلگراد در حالی که به کسب سهمیه 67 کیلوگرم با کیوتارو سوگابه امیدوار بودند، در مرحله یک هشتم نهایی و مصاف با محمدرضا گرایی متوقف شدند، این شکست در شرایطی رخ داد که برادر گرایی اقدام به پرتاب بطری به تشک کرد و ژاپنی‌ها به شدت نسبت به این موضوع معترض بودند.

محمدعلی گرایی محروم شد، محمدرضا گرایی هم به برنز جهانی رسید، حالا سوگابه خودش به بیشکک می‌آید که برای کسب سهمیه تلاش کند.

ترکیب ژاپنی‌ها در مسابقات گزینشی المپیک به این شرح است:

کشتی آزاد

65 کیلوگرم: کوتارو کی‌یوکا

86 کیلوگرم: هایاتو ایشی‌گورو

97 کیلوگرم: آرش یوشیدا (کشتی‌گیر دورگه ایرانی – ژاپنی)

125 کیلوگرم: تایکی یاماموتو

نکته جالب اینکه ژاپنی‌ها با تایکی یاماموتو در هر دو رقابت قهرمانی آسیا و گزینشی آسیایی شرکت می‌کنند. باتوجه به اینکه او در سنگین‌وزن حضور داشته و وزن کم نمی‌کند، ابتدا در مسابقات آسیایی نماینده کشورش روی تشک است و بعد از آن برای کسب سهمیه المپیک تلاش خواهد کرد. در واقع این تیم با یک تیر، به دنبال دو نشان است، نشان قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک!

کشتی فرنگی

67 کیلوگرم: کیوتارو سوگابه

87 کیلوگرم: سو ساکابه

97 کیلوگرم: یوری ناکازاتو

130 کیلوگرم: سوتا اوکومورا

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا