ورزشی

ادامه غیبت ملی‌پوش جهانی و تغییر وزن رسمی سهرابی

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یکی از کشتی‌گیران مستعدی که از تیم تحت‌هدایت حمید باوفا سال گذشته به جمع مدعیان اصلی تیم ملی بزرگسالان اضافه شد، سیددانیال سهرابی بود. او و سعید اسماعیلی هر دو سال 2023 شرایط سنی همراهی تیم ملی جوانان در مسابقات جهانی را داشتند اما در رده سنی بزرگسالان مدعی شده و سهرابی توانست هم در مسابقات جهانی و هم بازی‌های آسیایی تیم ملی را در بلگراد و هانگژو همراهی کند اما اسماعیلی که قرار بود به بازی‌های آسیایی اعزام شود، به دلیل مشکلی که بابت مصرف دارو برایش ایجاد شد، شرکت در این رقابت‌ها را از دست داد.

هر دو نیز سال گذشته مدعی وزن 67 کیلوگرم بودند، محمدرضا گرایی که دو مسابقه رنکینگ‌دار سال 2023 را در وزن 72 کیلوگرم تجربه کرده بود، اما نماینده این وزن ایران در مسابقات جهانی بلگراد شد و درنهایت هم به مدال برنز و سهمیه المپیک رسید. سهرابی هم به واسطه عملکرد خوب اردویی و کارنامه‌اش در تورنمنت‌های بین‌المللی کاندیدای حضور در تیم ملی در یک وزن بالاتر شد. او بعد از شکست سجاد ایمن‌طلب کشتی‌گیر نوشهری وزن 72 کیلوگرم در مسابقه انتخابی درون اردویی، به تیم ملی بزرگسالان در مسابقات جهانی صربستان راه پیدا کرد که در بلگراد با نتیجه 7-7 مغلوب علی ارسلان شده و دستش از مدال کوتاه ماند.

در همین وزن قرار بود اسماعیلی هم به بازی‌های آسیایی برود که با محرومیت مواجه شد و بار دیگر دانیال سهرابی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. او این بار در وزن اصلی خودش که 67 کیلوگرم بود، به هانگژو رفت و آنجا به مدال برنز رسید.

در حالی که سال 2024 و باتوجه به نتایج رقم خورده در چرخه، سعید اسماعیلی با قهرمانی در تورنمنت وهبی‌امره ترکیه و قهرمانی آسیا، به رقابت انتخابی با محمدرضا گرایی رسیده و این دو کشتی‎‌گیر قرار است در مسابقات رنکینگ‌دار مجارستان برای تصاحب دوبنده 67 کیلوگرم ایران در المپیک پاریس با هم رقابت کنند، دانیال سهرابی حالا دیگر رسما به جمع مدعیان 72 کیلوگرم پیوسته و در اردوی جاری هم در همین وزن به کمپ تیم‌های ملی دعوت شده است. نام سهرابی در همین وزن برای حضور در تورنمنت مجارستان رد شده و باید دید او چقدر می‌تواند امسال هم در این وزن خودش را در ترکیب تیم اعزامی به جهانی اوزان غیرالمپیکی اضافه کند.

در وزن 63 کیلوگرم، در این اردو هم خبری از ایمان محمدی نیست. عملکرد این کشتی‌گیر جوان خوزستانی در مسابقات قهرمانی آسیا مورد قبول کادرفنی تیم ملی نبود و بعد از بازگشت از بیشکک، این دومین اردویی است که محمدی به آن دعوت نشده است.

میثم دلخانی قرار است در همین وزن به تورنمنت مجارستان برود و باید دید برای اعزام به مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی، بار دیگر بین دلخانی و محمدی مسابقه انتخابی برگزار خواهد شد و یا اینکه براساس عملکرد قبلی آنها و مسابقاتی که در پیش است، انتخاب ملی‌پوش این وزن اتفاق خواهد افتاد.

این اردو از دوم خرداد در کمپ تیم‌های تیم ملی آغاز شده و تا دوازدهم خرداد ادامه دارد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا