سیاسی

ادعای زاکانی درباره وزیر اطلاعات دولت خاتمی روی آنتن تلویزیون /فساد نه اصولگرا می شناسد نه اصلاح طلب/در واحد تخریب و اطلاعات مسئولیت داشتم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا زاکانی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مهمان برنامه امروز «صف اول» بود.

او در این برنامه گفت: متولد ۱۲ / ۱۲ / ۴۴ تهران هستم،عدد رندی هم هست، بین میدان شوش و میدان خراسان، اتابک و لرزاده. ۱۱ ساله بودم که انقلاب شد. حیات سیاسی بنده در بستر کارکردهای انقلاب اسلامی شکل گرفت.بعد از انقلاب توجه به حفظ این موجودیت اولویت داشت.

زاکانی گفت: در ماههای اول جنگ توفیق رفتن به جبهه را داشتم و شهید چمران برایم اسطوره بود و هست. در دوران دفاع مقدس در واحد تخریب و اطلاعات و عملیات جنگ مسئولیت‌های مختلف داشتم. از مسئول واحد اطلاعات و عملیات محور نجف ۳ گرفته تا مسئول گردان و قائم مقام لشکر ۲۷ بودم. در بهترین دوره زندگی ام در بهترین نقطه در خدمت میهن بودم.

وی گریزی نیز به دوران حضورش در دانشگاه نیز زد و گفت: بعد از آن ۶ ماه درس خواندم و در دانشگاه علوم پزشکی تهران بعد از ۸ سال ترک تحصیلی قبول شدم. یک ماه بعد از ورود به دانشگاه توجه دیگران را به خود جلب نکردم، اما دوستانم در دانشگاه هویت ما را گفتند و مسئول گروه ۲۲۰ نفره‌ای شدم و بعد بسیج دانشگاه را راه‌اندازی کردم و تقریبا ۱۴ سال در جریان جنبش دانشجویی خدمت‌گزاری کردم و تشکل کشوری جنبش دانشجویی را با بیش از ۲۰۰۰ واحد فعال کردیم.

اهم اظهارات زاکانی را بخوانید؛

*از سال ۸۲ در انتخابات مجلس شرکت کردم. به توصیه دوستان آمدم و سه دوره نماینده مجلس بودم. هفتم، هشتم و نهم و مناصب مختلفی داشتم.

*رئیس کمیسیون برجام در مجلس هم بودم.

* در مجلس یازدهم به عنوان نماینده قم شرکت کردم و متولی مرکز پژوهش ها شدم.

*در انتخابات دوره سیزدهم شرکت کردم و در آخر ۳۳ ماه است که شهردار تهران هستم.

* فساد نه اصولگرا و نه اصلاح طلب می شناسد و همه جا است. برخی جاها کم و برخی جاها زیاد است.

* وزیر اطلاعات وقت در دولت خاتمی به من گفت که این موارد مربوط به چه کسی است و مربوط به جناح خودتان است. گفتم فساد جناحی نیست.

*{ با توجه به سوابقتان شعار محوری شما چیست؟ و این شعار چه نسبتی با سوابق دارد}: پاک باش و خدمتگزار شعار من است.

* این شعار مرحوم ابوترابی بود. خدمتگزاری بدون پاکی نمی شود.

* اسم دولت من هم دولت خدمت است و اساس آن در مشارکت با مردم است.

* قوا سر جای خود نیستند. چون قانون اساسی به طور کامل اجرا نشده است.

* در مدیریت شهر تهران سعی کردیم این روابط را طوری تنظیم کنیم که بیشترین خیر و برکت به مردم برسد.

*در حوزه مسکن، معیشت و .. کارهای دولت را بر عهده گرفتیم تا با پشتیبانی دولت به بهترین نحو انجام دهیم.

* دولت مشوق و حامی ما بود و به ما کمک می کرد.

این خبر درحال تکمیل است…

۲۷۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا