سیاسی

ادعای نگران کننده درباره قیمت ارز؛ قیمت دلار تا ۷۰ هزار تومان بالا می رود /یک جریان در حاکمیت به دنبال خالص‌سازی با اهداف میان مدت و بلند مدت است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جلال رشیدی کوچی، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها، در خصوص گرانی و وجود فساد در گفتگویی تاکید کرد:عمده فسادی که داخل مملکت اتفاق می‌افتد به دلیل این است که ساختار اقتصادی ما مشکل دارد و ما چون تحریم هستیم، اعتماد ببین ساختارهای اقتصادی ما مشکل دارد، تلاش می‌کنیم که به روش‌های غیر شفاف اقتصادمان را نگه داریم. شاهد خواهیم بود که در این فضای غیر شفاف و وجود پول‌های کلان حتماً فساد اتفاق خواهد افتاد و یکی از دلایل بی اعتمادی مردم می‌تواند همین باشد. حال امیدواریم این ساختارها درست شود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در رابطه با خالص‌سازی که در سیاست و جدیدا به نوعی خالص‌سازی در اظهارات دینی را شاهد هستیم، تصریح کرد: به نظر می‌رسد یک جریانی در حاکمیت که مطلوب اکثریت هم نیست که البته اکثریت حاکمیت منظور است، یک شاخه‌ای از یک جریان در حاکمیت به دنبال خالص‌سازی با اهداف میان مدت و بلند مدت هستند که من مطمئن هستم این اتفاق نخواهد افتاد.
وی افزود: مقام معظم رهبری هم تذکری دادند که مسئولان به دنبال مناسب بالاتر نباشند که این یک تلنگری است که من هشدار این جریان را از یک یا دو سال قبل دادم و نیز تقویت شد تا به اینجا رسیده است که امروز شاهد حضور آن‌ها در مجلس هستیم. متاسفانه در دولت هم به نظر می‌رسد که اکثریت آن‌ها موفق شدند؛ دولت را در اختیار داشته باشند.

رشیدی کوچی گفت: این جریان باعث می‌شود که بدون هیچ ابایی کوچکترین منتقدین را هم کنار بزنند و نگران این هم نباشند که سرمایه اجتماعی کاهش پیدا میکند، فلذا به نظرم این اتفاق بی‌اعتمادی را گسترش می‌دهد و من امیدوارم با حضور آگاهانه مردم در انتخابات ریاست جمهوری بعد خط بطلانی بر این جریان باشد. من قبلاً هم گفتم قهر کردن مردم با صندوق رای راهکار نیست، چون باعث می‌شود که این جریان تقویت شود امیدوارم در ریاست جمهوری افراد قوی تایید شوند که بتوانند یک رقابت سالمی رو داشته باشند.

رشیدی کوچی در خصوص افزایش قیمت ارز و صحبت‌های روابط عمومی دولت نسبت به نقادان، گفت: من خیلی از اقتصاد سر در نمیاورم ولی فکر می‌کنم دلار تا ۷۰ هزار تومان بالا برود البته امیدوارم بعد از این مصاحبه نگویند که رشیدی گفت ۷۰ هزار تومان و ما می‌خواستیم ۶۰ هزار تومان نگه داریم و دیدید روابط عمومی دولت به نقادان گفتند تروریست اقتصادی و همین جریان که خدمت شما عرض کردم می‌بینیم که برچسب‌های جدید دیگری چون ضد ولایت فقیه، ضد انقلاب، یهودی و تروریست اقتصادی و نمی‌دانم بعداً چه چیز دوباره‌ای بسازند، خدا می‌داند!

این نماینده مجلس در پایان گفت: من فقط به آن‌ها پیشنهاد می‌کنم که صحبت‌های خود در دولت آقای روحانی را مرور کنند و زمانی که دلار افزایش پیدا می‌کرد، چه صحبت‌هایی می‌کردند!؟ امروز که دلار افزایش پیدا می‌کند، چه خواهد شد.

۲۷۲۱۹

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا