ورزشی

از انتخاب به حق جانشین گرایی‌ها و تیمداری سپاهان با جزینی

– اخبار ورزشی –

رسول جزینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره صعود تیمش به مرحله نیمه‌نهایی لیگ دسته اول کشتی فرنگی اظهار داشت: سعی کردیم از بچه‌های بومی اصفهان استفاده کنیم. دلیل اینکه سال گذشته در لیگ برتر شرکت نکردیم همین مسئله بود که می‌خواستیم بچه‌های بومی اصفهان را به آن سطح برسانیم که اکثریت تیم را آنها تشکیل بدهند. سال گذشته این بچه‌ها آمادگی شرکت را در لیگ را نداشتند اما امسال با شرایط نسبتاً بهتری کشتی گرفتند و می‌شود به تیم نمره قبولی داد. کشتی‌گیران غیربومی ما هم در دو مقطع سنی امید و جوانان هستند که از فارس و مازندران آنها را جذب کرده‌ایم.

وی درباره اینکه آیا سپاهان با تیم بومی‌اش شانس قهرمانی در لیگ دسته اول را دارد، گفت: برای همین منظور تلاش می‎‌کنیم و هدف‌مان قهرمانی است.

جزینی که در لیگ دو فصل قبل هدایت تیم سپاهان را در لیگ برتر برعهده داشت، درباره اینکه آیا امسال در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد؟، گفت: این تصمیمی است که باید به تصویب هیئت مدیره برسد و براساس آن شرایط حضور در مسابقات و بودجه مشخص شود، اما تا اینجای کار که حضور در لیگ برتر در دستور کار سپاهان قرار دارد.

سرمربی تیم سپاهان در لیگ دسته اول درباره اینکه آیا در لیگ برتر هم قصد دارند با همین نیروهای بومی کشتی بگیرند؟، گفت: حتماً تیم برای لیگ برتر تقویت می‌شود اما از کشتی‌گیران بومی که در لیگ دسته اول نمره قبولی گرفتند هم استفاده خواهد شد. من موفقیت را نسبی می‌دانم و انتظار نداریم بعد از یک سال تمرین، معجزه و اتفاق عجیب و غریبی رخ دهد.

عضو سابق کادرفنی تیم محمد بنا درباره تیم ملی اعزامی به بازی‌های المپیک تصریح کرد: خداراشکر که سهمیه کامل شد و شرایط بچه‌ها هم به گونه‌ای است که نمی‌توانیم در مورد بدون مدال ماندن هیچ کدام‌شان صحبت کنیم. به همه امیدواریم و می‌توانند مدال بگیرند. آرزو می‌کنم که روزشان باشد و خوش‌رنگ‌ترین مدال را در پاریس بگیرند. این قابلیت را در تک تک آنها می‌بینم که حتی می‌توانند طلای المپیک را به دست آورند.

جزینی درباره شکست برادران گرایی در مسیر رسیدن به المپیک و جایگزینی سعید اسماعیلی و امین کاویانی‌نژاد در دو وزن 67 و 77 کیلوگرم خاطرنشان کرد: این یک آزمون برای همه این نفرات بود، طبق چیزی که در چرخه تعریف شده بود و من فکر می‌کنم کاملاً به حق بود. علت باخت برادران گرایی هم به نظر، نارسایی‌هایی در کشتی‎‌شان بود که آنها را رفع نکرده بودند. با این وجود از شایستگی سعید اسماعیلی هم نمی‌شود به سادگی گذشت، او در یک روز، چند قهرمان جهان و المپیک را برد و ان‌شاءالله که بتواند در المپیک هم طلای محمدرضا گرایی را تکرار کند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا