اجتماعی

بازدید رئیس‌جمهور از سامانه شاخص‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس‌جمهور صبح امروز دوشنبه در جریان نظارت ستادی از معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان که در خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) برگزار شد، ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان از سامانه شاخص‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز بازدید کرد.

در این سامانه، اطلاعات کلان تمام شاخص‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در همه استان‌ها در بخش‌های مختلف مرجعیت علمی و فناوری، دانش‌بنیان و خلاق، توسعه زیست‌بوم فناوری، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و تعاملات بین‌المللی علم و فناوری گردآوری شده است.

براساس بخشی از اطلاعات این سامانه از مجموع 9599 شرکت فعال دانش‌بنیان 516 هزار میلیارد تومان فروش محصول به ثبت رسیده که ارزش پروژه‌های بار اول 71 میلیون دلار بوده است.

همچنین براساس اطلاعات این سامانه 1313 شرکت دانش‌بنیان در حوزه تجارت خارجی فعال هستند و صادرات دانش‌بنیان کشور در سال جاری نیز رشدی سه برابری داشته است.

گام ارزشمند دانش‌بنیان‌ها در خودکفایی صنعت هوایی/ تولید ملخ پرنده‌های سبک در زنجان + تصاویر

رئیس‌جمهور در جریان بازدید از این سامانه با تأکید بر اهمیت نقش معاونت علمی و فناوری در ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل‌کرده جامعه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم کشور گفت: خوشبختانه رشد قابل توجه شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه و ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در کشور فراهم کرده است که معاونت علمی و فناوری با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها می‌تواند نقش مهمی در رفع مشکل بیکاری در فارغ‌التحصیلان ایفا کند.

رئیس جمهور همچنین ضرورت توجه ویژه به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری با هدف تکمیل زنجیره ارزش را مورد تأکید قرار داد و افزود: در صورت تحقق این هدف، جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی از صندوق حمایتی به صندوقی برای سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری ارتقاء خواهد یافت.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا