اجتماعی

تعداد ثبت‌نام کنندگان حج تمتع به مرز 60000 نفر رسید/ امکان انتخاب "مدینه قبل و بعد" برای کدام زائران وجود دارد؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، از 15 دی ماه ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده آغاز شد و تاکنون 7 اولویت برای ثبت‌‌نام فراخوانده شده‌اند.

بر این اساس تاکنون، 58 هزار و 663 نفر برای تشرف به حج تمتع نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند که از این تعداد 26 هزار و 530 نفر مرد و 32 هزار و 133 نفر زن هستند.

روند ثبت‌نام حاکی از این است که در هفته‌ جاری ظرفیت مورد نظر برای اعزام زائران، تکمیل می‌شود و در روزهای پایانی هفته روند انتخاب کاروان‌ها آغاز خواهد شد.

به گفته رضایی؛ معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت برای 3 ایستگاه پروازی شامل تهران، اصفهان و مشهد امکان انتخاب «مدینه قبل» و «مدینه بعد» برای زائران فراهم است؛ زائرانی که «مدینه بعد» هستند، پس از انجام مناسک حج تمتع، به مدینه منوره مشرف می‌شوند و زائران مدینه قبل، ابتدا به فرودگاه مدینه مشرف شده و پس از زیارت حرم نبوی، مُحرم شده و به زیارت خانه خدا مشرف خواهند شد.

واجدین شرایط تشرف به این سفر مقدس، می‌توانند ضمن انجام برنامه‌ریزی لازم و به‌روزرسانی اطلاعات خود در سامانه reserve.haj.ir نسبت به اخذ کد‌ رهگیری و تکمیل مدارک خویش، به‌ویژه تهیه گذرنامه دارای اعتبار اقدام کنند.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند و سهمیه حج ایران برای سال آینده 82 هزار و 500 نفر تعیین شده است.

در مرحله پیش‌ثبت‌نام کاروان‌ها، 140 میلیون تومان به صورت علی‌الحساب از متقاضیان ثبت‌نام دریافت می‌شود اما پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که هزینه نهایی بعد از انتخاب کاروان و متناسب با نوع و کیفیت هتل به حدود 160 میلیون تومان برسد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا