سیاسی

توصیه امام جمعه بیرجند به مردم برای انتخاب رئیس جمهور آینده

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت‌الاسلام مختاری در مراسم محوری شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش شامگاه چهارشنبه در حسینیه جماران با بیان اینکه "امروز در غزه چهره واقعی تفکر مادی که محصول آن فساد است، به‌خوبی آشکار شده است."، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با دست خالی بر استبداد داخلی دو هزار و پانصد ساله و استکبار خارجی در ایران پیروز شد و با برپایی انتخابات نظام جمهوری اسلامی با 98.2 درصد آرای مردم در ایران تشکیل شد.

بنابر گزارش تسنیم، وی خاطرنشان کرد: در 10 سال اول انقلاب ریاست‌جمهوری مقام معظم رهبری و شهید رجایی را داشتیم، اما نخست وزیر در آن زمان همه‌کاره بود و دوران نخست‌وزیری شهیدان رجایی و باهنر هم کوتاه‌مدت بود.

امام جمعه موقت بیرجند، تصریح کرد: با شکل‌گیری حرکت انحرافی در کشور بین حاکمان و مردم فاصله ایجاد شد و این موضوع سبب ناامیدی مردم شد و اعتدال آمریکایی در کشور مطرح شد.

مختاری گفت: هنر آیت‌الله رئیسی این بود که برای اولین بار مدل حکمرانی اسلامی را در ایران ارائه کرد. آیت‌الله رئیسی باور داشت که باید بنده خدا بود نه کدخدا و به سنت‌های الهی اعتقاد داشت.

وی خاطرنشان کرد: جهان ارکستری نیست که آمریکا هر طور که گفت ما بنوازیم، بلکه باید ایمان خود را برای مقابله با دشمن تقویت کنیم.

امام جمعه موقت تأکید کرد: هشت سال صرف برجام شد که هیچ نتیجه‌ای برای ما در بر نداشت، چون دنیا به جنگلی تبدیل شده است که جز حرف زور چیزی را نمی‌شنود.

وی در ادامه بیان کرد: آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور ولایی بود و مقابل دشمنان با صلابت و با مردم با مهربانی برخورد می‌کرد.

مختاری با ابراز اینکه "جنگ واقعی ما امروز جنگ اقتصادی است."، تأکید کرد: شهادت آیت‌الله رئیسی مصیبت بزرگی بود، اما باید با حفظ آرامش بدانیم که تفکر ولایی ما وابسته به شخص نیست و فرهنگ اسلامی از قدرتی برخوردار است که ما را از بدترین شرایط می‌تواند نجات دهد.

وی خاطرنشان کرد: بسیجی یک عنوان عام است و ایران پر از بسیجی است و باید با شناخت وظایف فردی و اجتماعی به‌خوبی به آن عمل کنیم تا از به میدان آمدن دشمن در 50 روز آینده در انتخابات ریاست‌جمهوری جلوگیری کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید به اینکه "هر کسی که می‌خواهد امروز در جامعه نقش ایفا کند باید به صفات اسلامی آراسته باشد."، گفت: مردم خراسان جنوبی دو بار برای ریاست‌جمهوری و مجلس خبرگان آیت‌الله رئیسی را انتخاب کردند و خداوند برای بار سوم او را انتخاب کرد و انجام این کار سبب رسوایی دشمن و خنثی شدن توطئه‌های آنها در شرایط فعلی شد.

مختاری با تذکر اینکه مؤمن دوبار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود، تصریح کرد: مردم باید شبیه‌ترین فرد به آیت‌الله رئیسی را به‌عنوان رئیس جمهور آینده انتخاب کنند.

27215

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا