اجتماعی

جزئیات پرداخت مطالبات معلمان در روزهای پایانی سال

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی فرهادی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پرداخت مطالبات معلمان گفت: حق التدریس معلمان از مهر تا به امروز پرداخت نشده است، اعتبار لازم برای پرداخت مطالبات حق‌التدریس تا پایان آذرماه را دریافت کردیم که به زودی و قبل از پایان اسفند ماه به حساب‌ معلمان واریز می‌شود.

وی افزود: رقم مطالبات سه ماه حق‌التدریس معلمان شاغل و بازنشسته 1717 میلیارد تومان است همچنین دو ماه از حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی پرداخت شده و حقوق آذر و دی ماه آنها به‌زودی و با پرداخت مطالبات مربوط به ساعات حق‌التدریس معلمان واریز می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش بیان کرد: تلاش ما پرداخت مطالبات معلمان قبل از پایان سال 1402 است اما اگر به دلایلی در استانی این کار انجام نشد، حداکثر تا 6 فروردین‌ماه این واریز خواهد شد.

فرهادی گفت: در برخی مدارس دو شیفته، مدیران و معاونان شیفت صبح در شیفت عصر نیز فعالیت می‌کنند و معوقات این افراد نیز پرداخت می‌شود.

وی درباره سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی گفت: آموزش و پرورش باید مبلغی را به صندوق بازنشستگی تحت عنوان سنوات ارفاقی پرداخت کند و در این زمینه تاخیر داشتیم برای این نیز تامین‌اعتبار و واریز انجام می‌شود‌

وی اظهار کرد: حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا نیز از دیگر معوقات است که احصاء شد؛ حدود 300 میلیارد تومان است که در هفته اول فروردین تخصیص آن را دریافت و پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: هزینه‌های فوت و ازدواج نیز هزینه‌های دیگری است که قبل‌تر باید پرداخت می‌شد اما از سال‌های قبل مانده است و از سال 99 و 400 بواسطه این امور بدهی داریم که این نیز یکجا قبل از عید تسویه خواهد شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا