سیاسی

جهانگیری: با افتخار به پزشکیان کمک می‌کنم /مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف پشت پزشکیان ایستاد/حبیب‌الله بوربور و حزبش کنار قالیباف رفتند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «اسحاق جهانگیری» در حاشیه مراسم گرامیداشت جعفر میلی منفر درباره اینکه اگر پزشکیان رئیس جمهور شود به او در حوزه اقتصاد کمک می‌کنید، گفت: هرکمکی که بتوانم می‌کنم.

بنا به روایت ایرنا، معاون اول رئیسِ دولت‌های یازدهم و دوازدهم درباره اینکه اگر پزشکیان از شما کمک بخواهد گفت: با افتخار کمک می‌کنم.

جهانگیری همچنین درباره اینکه آیا به پزشکیان مشاوره داده‌اید، گفت: با او صحبت‌هایی داشته و حرفی هایی را زده ام.

ادامه حمایت ها از پزشکیان

مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف از کاندیداتوری مسعود پزشکیان در چهاردهمین دوره انتخابات حمایت کرد.

متن بیانیه مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در مشارکت فعال در انتخابات و حمایت از نامزدی آقای دکتر مسعود پزشکیان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را بخوانید؛

حضور محترم دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، سایر دانشگاه‌ها و ملت شریف ایران،

انتخابات ریاست جمهوری به‌طور نسبی فرصتی مهم برای تعیین سرنوشت هر کشور دارای نظام جمهوری و مردم‌سالار است. البته اهمیت انتخابات تابع شرایط سیاسی وقت و باز بودن فضا برای امکان رقابت سیاسی است و امکان حضور نامزدها از جناح‌ها و احزاب سیاسی مختلف در میزان تأثیر و اهمیت انتخابات نقشی تعیین‌کننده دارد.

ما، اعضای مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، ضمن ابراز ناخرسندی از شرایط کنونی کشور، بر این باور هستیم که انتخابات پیش رو فرصتی مغتنم برای بهبود وضعیت کشور و زندگی مردم ایران است.

در طول دو دهه گذشته، انباشت مشکلات عدیده در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، کشور را با چالش‌های جدی روبه‌رو ساخته است. ما معتقدیم عبور از این چالش‌ها و قرار گرفتن در مسیر توسعه پایدار، مستلزم سیاست‌ورزی و کنش‌گری شایسته، مداوم، مجدانه، با درایت و عقلانیت، متکی بر مشارکت و خرد جمعی است.

با بررسی سوابق نامزدهای محترم ریاست جمهوری، ما به این نتیجه رسیده‌ایم که آقای دکتر مسعود پزشکیان که شخصیتی دانشگاهی، متخصص و پاک‌دست هستند و با توجه به تجارب ارزشمند ایشان در جلب مشارکت فرهیختگان در عرصه‌های مختلف مدیریتی و تخصصی و همچنین سابقه درخشان در دفاع از حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی، می‌توانند گزینه شایسته‌ای برای احراز این مسئولیت خطیر باشند و با درک درست از شرایط کشور و بهره‌گیری از توان نخبگان و متخصصان، گام‌های اساسی در جهت اصلاح امور و مبارزه با فساد و ناکارآمدی مدیران بردارند.
از این رو ما اعضای مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، ضمن حفظ مواضع نقادانه خود نسبت به ناکارآمدی عملکرد کارگزاران و نهادهای حاکمیتی، قصد داریم از فرصت انتخابات و مختصر فضای باز شده استفاده نموده و با مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات پیش رو، از نامزدی آقای دکتر مسعود پزشکیان حمایت کنیم و با رأی به ایشان، گامی در جهت اصلاح امور، احقاق حقوق شهروندی، بهبود جایگاه بین‌المللی ایران و پیشرفت کشور برداریم و البته تحت هر شرایطی از هرگونه تلاش برای رسیدن به آرمان‌های ذکر شده فروگذار نخواهیم نمود.

امیدواریم که مردم فهیم ایران فرصت را مغتنم شمرده و با حضور آگاهانه و مشارکت حداکثری، زمینه را برای استقرار دولتی شایسته، اصلاح مسیر کشور، و پیشرفت و آبادانی ایران عزیز فراهم سازند.

شورای راهبری
مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف
۱۴٠۳/۳/۲۳؛

جهانگیری: با افتخار به پزشکیان کمک می‌کنم /مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف پشت پزشکیان ایستاد/حبیب‌الله بوربور و حزبش کنار قالیباف رفتند

«قالیباف» نامزد مورد حمایت جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی شد

«حبیب‌الله بوربور» دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی، امروز پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه در جلسه ای که با حضور اعضای مشورتی، مرکزی و استانی برگزار شد، از " محمد باقر قالیباف" بعنوان نامزد مورد حمایت این حزب خبر داد و تصریح کرد: در واقع چنین تصمیمی با توجه به توانایی آقای قالیباف در سرو سامان دادن به وضعیت موجود توسط اکثریت اخذ شد.

بوربور، در این جلسه، «محمد باقر قالیباف» را مُتدین، انقلابی و شخصی با کارنامه درخشان مسئولیتی در خدمت نظام و ولایت فقیه توصیف و تاکید کرد: جمعیت وفاداران بر اساس شایسته سالاری در میان کاندیداهای تایید شده توسط شورای نگهبان و همچنین در راستای تغییر، تحول و توسعه کشور وی را برای تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری مطلوب دانست.

دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی همچنین افزود: اتخاذ این حمایت با توجه به کارنامه مطلوب و راضی کننده او در دوران مسئولیت هایش بوده است.

رئیس اصولگریان خانه احزاب کشور در پایان اظهار داشت: جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی به تاسی از رهنمودهای امام خامنه ای، مبنی بر اهمیت انتخابات و حضور حداکثری ملت پای صندوقهای رای، از مردم عزیز ایران اسلامی دعوت می نماید تا در این روز حماسی شرکت کنند و تبلیغات دلسرد کننده دشمنان را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش برآب کنند.

شایان ذکر است، حبیب الله بوربور، اخیراً در مصاحبه ای که با یکی از خبرگزاری ها انجام داد، گفته بود: جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در سراسر کشور به صورت هماهنگ عمل می کند و اینگونه نیست که مثلاً

27215

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا