اجتماعی

حضور 1.8 میلیون زائر در حج تمتع 1403

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارش اداره کل آمار عربستان سعودی، در حج امسال در مجموع یک میلیون و 833 هزار و 164 زائر حضور داشتند که یک میلیون و 611 هزار و 310 نفر از خارج از این کشور به سرزمین وحی آمده‌اند.

تفکیک جمعیتی نشان داد که 958 هزار و 137 زائر مرد و 875 هزار و 27 زائر زن در مراسم حج امسال شرکت کرده‌اند.

همچنین گروه بین‌المللی عمدتاً شامل 63. 3 درصد از کشور‌های غیر عرب آسیایی، 22. 3 درصد از کشور‌های عربی، 11. 3 درصد از کشور‌های غیرعرب آفریقایی و بقیه از اروپا، آمریکا، استرالیا و سایر مناطق بودند.

اکثریت قریب به اتفاق این زائران بین‌المللی که مجموعاً یک میلیون و 546 هزار و 345 نفر است، از طریق مرز هوایی و بقیه از طریق گذرگاه‌های مرزی زمینی و دریایی وارد عربستان شده‌اند.

از سوی دیگر، بر اساس آنچه خبرگزاری‌های اعلام کرده‌اند، بیش از هزار و 300 زائر هم جان خود را به دلیل گرمای شدیدی که امسال در حج حاکم بود، جان سپردند.

همچنین روزانه بیش از 40 میلیون بطری آب زمزم بین زائران اماکن متبرکه در موسم حج توزیع شده است.

تکلیف اشیای گمشده زائران چه می‌شود؟

با توجه به اینکه بسیاری از هموطنانمان به دنبال آن هستند تا مقداری از آب زمزم را به عنوان تبرک همراه خود به ایران ببرند، متأسفانه امسال قوانین سختگیرانه اجازه حمل مایعات به درون هواپیما را در چمدان و ساک زائران نمی‌دهد.

از همین رو آن‌ها فقط می‌توانند مقدار کمی از آب زمزم را به عنوان مصرف شخصی به تعداد دو یا سه بطری‌ کوچک در کیف دستی خود به سالن ترانزیت و داخل هواپیما حمل کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا