اقتصادی

مسافران عمره بخوانند/ تکلیف پروازهای حج عمره مشخص شد + جزییات

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عمره مفرده باز هم تعلیق شد و اعزام متقاضیان تشرف به زیارت خانه خدا که برای سفر به سرزمین وحی ثبت‌نام و آماده بودند، رسماً لغو شد.

مهر در گزارشی نوشت: عملیات عمره مفرده قرار بود بعد از گذشت ۹ سال بامداد چهارشنبه (۱۳ دی‌ماه) با اولین پرواز بنا بود از فرودگاه امام (ره) از ساعت ۵.۴۵ انجام شود که به دلیل آنکه مجوز پرواز از سوی عربستان صادر نشد تا اطلاع ثانوی این پروازها لغو شد.

اما امروز (۲۷ بهمن‌ماه) غلامرضا رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اعلام کرد که عمره ۱۴۰۲ رسماً لغو شد و از روز شنبه (۲۸ بهمن‌ماه) عودت وجوه همه عمره‌گذاران که شامل حدود ۳۰ هزار نفر می‌شود، آغاز خواهد شد و این امر طی سه الی چهار روز کاری به اتمام می‌رسد.

با توجه به طولانی شدن صدور مجوز ورود هواپیماهای ایران‌ایر به عربستان، سازمان حج و زیارت تصمیم گرفت وجوه همه ثبت‌نام‌کنندگان را به حسابشان بازگرداند. به‌محض این‌که طرف سعودی مجوز مجوز ورود هواپیماهای ایران را صادر کند روند ثبت‌نام ودیعه گذاران و روند ثبت‌نام عمره گذاران و تعیین کاروان آن‌ها مجدداً آغاز خواهد شد.

براساس پیگیری‌ها از فرودگاه امام خمینی (ره)، سعید چلندری مدیرعامل این فرودگاه بین‌المللی لغو پروازهای حج عمره ۱۴۰۲ را نیز تأیید کرد و گفت: این پروازها تا اطلاع ثانوی رسما لغو شد و در حال آماده‌سازی برای حج تمتع هستیم.

۲۲۳۲۲۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا