اجتماعی

20 باغ در سال جاری تملک می‌شود

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی پیرهادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد بوستان های شهر تهران نسبت به زمان پیش از انقلاب 31 برابر شده که تحول چشمگیری در نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: این امر سیاست کلان این نظام را می‌رساند که رهبران آن تا چه اندازه اهمیت خاصی برای حفظ و توسعه فضای سبز قائل بوده‌اند.

وی با اعلام اینکه تنها در زمستان سال قبل 600 هزار درخت در کمربند فضای سبز تهران غرس شد، تصریح کرد: در مورد این موضوع اخبار کمتر به گوش می‌رسد. به دستور مقام معظم رهبری 45 هکتار از اراضی جنب مصلی در حال آماده‌سازی برای ایجاد یک چهارباغ است و 14 هکتار از آن به عنوان باغ بهشت در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد. میزان باقی مانده تا 45 هکتار نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. این باغ برای توسعه فضای سبز و غنی سازی اوقات فراغت راه‌اندازی خواهد شد.

پیرهادی با بیان اینکه 54 هکتار از روددره فرحزاد تا دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، یادآور شد: ما این اخبار خوب را نتوانستیم به درستی اطلاع‌رسانی کنیم که این ضعف در رسانه‌ها دیده می‌شود و انتظار داریم صدا و سیما نیز به آن بپردازد.

احداث 5 هتل در بوستان‌های جنگلی تهران

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: باغ نظر در منطقه 10، باغ اسلامبولچی در منطقه 10 و باغ مافی در منطقه 11 و دیگر باغات به رقم هزار میلیارد تومان تملک شدند. با نگاه عدالت محور و نگاه به مناطق جنوبی شهر، ملک جعفریان در منطقه 10 به عنوان یکی از مناطق کم برخوردار از لحاظ فضای سبز تملک شده است. ملک قالیشویی در منطقه 16 نیز تملک و در حال آماده‌سازی برای ساخت بوستان است و برخی موارد نیز در آستانه افتتاح هستند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز ملک ورثه مرحوم صادقی در منطقه 16 به وسعت 22 هزار و 800 متر مربع تملک شده است، گفت: باغ بانک صادرات در منطقه 17 نیز به وسعت 13 هزار و 489 متر مربع مورد تفاهم قرار گرفته است. اقدامات تملک حمام ذوالفقاری در منطقه 8 نیز در سال قبل انجام شده و 20 باغ نیز در سال جاری در مناطق 7، 8، 9، 10، 11، 12، 14، 15، 17 و 20 برای توسعه فضای سبز تملک خواهد شد. در مجموع 2.5 میلیون درخت برای توسعه فضای سبز در این دوره غرس شده و از اقدامات مؤثر این دوره است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا